Producenci
Inni kupili również:
Coffee Heaven - Zapachowy Wosk Sojowy
Coffee Heaven - Zapachowy Wosk Sojowy
12,00 zł
szt.
CarmeLove - Zapachowy Wosk Sojowy
CarmeLove - Zapachowy Wosk Sojowy
12,00 zł
szt.
Chocolate Mint - Zapachowy Wosk Sojowy
Chocolate Mint - Zapachowy Wosk Sojowy
12,00 zł
szt.
Exotic Aroma - Zapachowy Wosk Sojowy
Exotic Aroma - Zapachowy Wosk Sojowy
12,00 zł
szt.
Black Coconut - Zapachowy Wosk Sojowy
Black Coconut - Zapachowy Wosk Sojowy
12,00 zł
szt.
Wpływ zapachów na nasze samopoczucie 0
Wpływ zapachów na nasze samopoczucie

Zapach - tylko tyle i aż tyle! Odpowiedni zapach wpływa na obniżenie poziomu stresu, poprawia pamięć, pobudza apetyt, dodaje energii do działania, jak i również wywołuje różne wspomnienia. Czy wiedziałeś o tym, że wystarczy powiew jakiegoś zapachu, abyśmy poczuli się inaczej - lepiej? Na przykład: spacer wśród róż obniża ciśnienie, natomiast zapach lawendy relaksuje nas i uspokaja. Jak jeszcze zapachy wpływają na nasze samopoczucie? Sprawdź to.

Zapachy wpływają na nasze zakupy, sny, a także wybór partnera

W kasynie znajdującym się w Las Vegas jakiś czas temu przeprowadzono niezwykle ciekawy eksperyment. W pobliżu automatów do gier rozpylono przyjemny zapach. Skutek? W tym czasie odnotowano nawet 50% wzrost kwot wrzucanych do maszyn. Coraz więcej osób twierdzi, że to właśnie zapach wpływa na nasze decyzje zakupowe - a co istotne: wielu jest zdania, że zapach wywiera największy wpływ! Poniekąd zmysł zapachu jest związany z emocjami, dlatego dzięki niemu zdecydowanie łatwiej jest je zmienić. Jako ciekawostkę warto dodać, że wiele firm stworzyło swój własny zapach, który klientom kojarzy się z tym konkretnym miejscem.

Według przeprowadzonego eksperymentu w Centrum Zaburzeń Snu Uniwersytetu w Heidelbergu zapachy znacząco wpływają na jakość snów! Eksperyment polegał na podzieleniu uczestników na trzy grupy ludzi. Jedną z tych grup umieszczono w pomieszczeniu z zapachem kwiatów, druga grupa została wystawiona na zapach siarki, natomiast trzecia znajdowała się w pokoju bez żadnego zapachu. Po zakończonym eksperymencie okazało się, że grupa osób znajdujących się w pokoju z zapachem kwiatów ma znacznie lepsze sny, niż osoby znajdujące się w pozostałych pokojach.

Zapach może mieć znaczący wybór na wybór partnera. Wyjątkowy zapach ciała, perfum, dezodorantu czy nawet ubrań może spowodować, że zakochamy się w danej osobie. To tylko zapach, a może przynieść wiele korzyści! Dzięki przeprowadzonym badaniom wiemy, że człowiek potrafi nieświadomie wyczuć geny zgodności tkankowej (MHC) potencjalnego partnera. To właśnie zmysł zapachu przyciąga nas do ludzi, którzy mają MHC inne niż nasze, co później będzie miało bardzo dobry wpływ na potomstwo, które dzięki temu uzyska odporność na znacznie większą liczbę chorób.

Mięta, cytryna, róża - jaki mają wpływ?

Warto wiedzieć co nieco o poszczególnych zapachach, które mogą być niezwykle pomocne w ukojeniu nerwów. Niektóre z nich pomagają również skoncentrować się na nauce, co z pewnością zainteresuje uczniów i studentów! Na przykład bazylia (a także bób) wpływa na koncentrację. Dlatego na chwilę przed egzaminem warto sięgnąć po świecę Citrus Basil, która jest połączeniem najwyższej klasy składników.

Cytryna ma orzeźwiający i intensywny zapach, który doskonale wpływa na aktywność mózgu i ułatwia skupienie uwagi. Właśnie dlatego olejek cytrynowy to główny składnik świecy Sweet&Sour. Natomiast eukaliptus pozwala na podniesienie zdolności koncentracji i ma działanie pobudzające oraz przeciwdepresyjne.

Zapach mięty wpływa na zminimalizowanie skutków zmęczenia i rozdrażnienia. Jak dowodzą badania, pobudza także zmysły do pracy, a jednocześnie mocno stymuluje mózg. Ten aromat został zamknięty m.in. w formie naturalnych propozycji, takich jak Pure Mint, Mint Chocolate i Raspberry&mint.

Z kolei w chwili, gdy potrzebujemy delikatnego orzeźwienia, warto wybrać aromat róży. Jej świeży zapach otula nas swoją zmysłowością i dodaje energii do działania. Aby skorzystać z tych właściwości, warto wybrać naturalną świecę sojową Bouquet of Flowers, gdzie jedną z nut serca jest właśnie róża lub świecę Fresh Cut Roses, gdzie ten piękny kwiat jest składnikiem dominującym.

Podsumowując, jak możemy zauważyć - zapach to nie tylko zapach! Ma bardzo korzystny wpływ na życie każdego z nas. Dlatego, jeśli zmagasz się z dużą ilością stresu - to sięgnij po wyjątkowy zapach, który pozwoli Ci go zminimalizować lub całkowicie wyeliminować. W ofercie naszego sklepu znajdziesz różne zapachy świec oraz wosków sojowych, które fantastycznie wpływają na samopoczucie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Fenek Sp. z o.o. ul. Kościuszki 70 42-625 Ożarowice

Telefon: 535972948 Email: natura.love.cosmetics@gmail.com

Sklep internetowy Shoper.pl